ZLINE Autograph Edition 15 in. Touchstone Gourmet Ice Maker with Drain Pump and Black Stainless Steel Door with Polished Gold Helix Handle (IGMDZ-BS-15-KG)
ZLINE Autograph Edition 15 in. Touchstone Gourmet Ice Maker with Drain Pump and Black Stainless Steel Door with Polished Gold Helix Handle (IGMDZ-BS-15-KG) hand holding Helix handle showing knurled diamond texture.
ZLINE Autograph Edition 15 in. Touchstone Gourmet Ice Maker with Drain Pump and Black Stainless Steel Door with Polished Gold Helix Handle (IGMDZ-BS-15-KG) person scooping ice out of ice maker with a drink and limes on the counter above.
ZLINE Autograph Edition 15 in. Touchstone Gourmet Ice Maker with Drain Pump and Black Stainless Steel Door with Polished Gold Helix Handle (IGMDZ-BS-15-KG) front, open.
ZLINE Autograph Edition 15 in. Touchstone Gourmet Ice Maker with Drain Pump and Black Stainless Steel Door with Polished Gold Helix Handle (IGMDZ-BS-15-KG) interior lighting and digital display showing 'ICE' and control buttons.
ZLINE Autograph Edition 15 in. Touchstone Gourmet Ice Maker with Drain Pump and Black Stainless Steel Door with Polished Gold Helix Handle (IGMDZ-BS-15-KG) stainless steel ice scoop hanging in ice maker interior.
ZLINE Autograph Edition 15 in. Touchstone Gourmet Ice Maker with Drain Pump and Black Stainless Steel Door with Polished Gold Helix Handle (IGMDZ-BS-15-KG) control panel with digital display and buttons.
ZLINE Autograph Edition 15 in. Touchstone Gourmet Ice Maker with Drain Pump and Black Stainless Steel Door with Polished Gold Helix Handle (IGMDZ-BS-15-KG) knurled diamond-texture on handle.
ZLINE Clear Cube Ice Cube (left) compared with Gourmet Ice Cube (right).
ZLINE Autograph Edition 15 in. Touchstone Gourmet Ice Maker with Drain Pump and Black Stainless Steel Door with Polished Gold Helix Handle (IGMDZ-BS-15-KG) dimensional diagram.
MSRP:
Luxury isn’t meant to be left desired—it’s meant to be attainable. The ZLINE Autograph Edition 15 in. Touchstone Gourmet Ice Maker with Drain Pump and Black Stainless Steel Door with Polished Gold Helix Handle (IGMDZ-BS-15-KG) features cutting-edge freezing technology allowing you to craft creative cocktails, iced coffees, and more with restaurant-quality gourmet ice cubes. Designed with a fully wrapped, anti-sweat stainless steel exterior and a durable door perfect for indoor or outdoor installation, ZLINE Touchstone Ice Makers are masterfully crafted to elevate your entertainment game to new heights.
Description
Dimensions:
14.88 in. W x 25.5 in. D x 34 in. H
Cut-out Dimensions:
15 in. W x 24 in. D x 34.13 in. H
Refrigeration Size (Width):
15 in.
Hardware Color/Finish:
Polished Gold
Voltage:
115V/60Hz
Frequency:
Amps:
2.9A