ZLINE Autograph Edition 48 in. Paramount Gas Rangetop with 8 Burners and Porcelain Cooktop in Black Satin Stainless Steel with Champagne Bronze Accents (SRTBSZ-48-CB)
ZLINE Autograph Edition 48 in. Paramount Gas Rangetop with 8 Burners and Porcelain Cooktop in Black Satin Stainless Steel with Champagne Bronze Accents (SRTBSZ-48-CB) top-down, above cooktop.
ZLINE Autograph Edition 48 in. Paramount Gas Rangetop with 8 Burners and Porcelain Cooktop in Black Satin Stainless Steel with Champagne Bronze Accents (SRTBSZ-48-CB) large burner.
ZLINE Autograph Edition 48 in. Paramount Gas Rangetop with 8 Burners and Porcelain Cooktop in Black Satin Stainless Steel with Champagne Bronze Accents (SRTBSZ-48-CB) black porcelain cooktop and burners with no grates.
ZLINE Autograph Edition 48 in. Paramount Gas Rangetop with 8 Burners and Porcelain Cooktop in Black Satin Stainless Steel with Champagne Bronze Accents (SRTBSZ-48-CB) reversible griddle flat side.
ZLINE Autograph Edition 48 in. Paramount Gas Rangetop with 8 Burners and Porcelain Cooktop in Black Satin Stainless Steel with Champagne Bronze Accents (SRTBSZ-48-CB) reversible griddle ribbed side.
ZLINE Autograph Edition 48 in. Paramount Gas Rangetop with 8 Burners and Porcelain Cooktop in Black Satin Stainless Steel with Champagne Bronze Accents (SRTBSZ-48-CB) dimensional diagram.
MSRP:
Luxury isn’t meant to be left desired—it’s meant to be attainable. The ZLINE Autograph Edition 48 in. Paramount Gas Rangetop with 8 Burners and Porcelain Cooktop in Black Satin Stainless Steel with Champagne Bronze Accents (SRTBSZ-48-CB)features 8 Italian-made auto-reignition burners, a hand-crafted porcelain cooktop, enhanced cast iron grates, and elegant champagne bronze knobs allowing you to master every meal. With a modern, timeless style and refined functionality, ZLINE Paramount Gas Rangetops are masterfully crafted to deliver an elevated culinary experience.
Description
Dimensions:
47.875 in. W x 27.25 in. D x 7.5 in. H
Cut-out Dimensions
48.125 in. W x 24.75 in. D x 7.5625 in. H
Cooktop Size (Width):
48 in.
Hardware Color/Finish:
Champagne Bronze
Product Weight (lb.):
154
Fuel Type:
Voltage:
120V
Frequency:
60 Hz
Amps:
15A